Ayakkabıların Renkli Dünyasından Keyifli Alışveriş Dileriz...
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Ön Bilgilendirme Formu

TÜKETİCİ MEVZUATI GEREĞİNCE ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

  1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Ticari Ünvan

:

OTTO SOLMAZ AYAKKABI DERİ ÜR.TUR.SAN.DIŞ  TİC.DNŞ.LTD.ŞTİ.

Adres

:

Barbaros Mah. Troya Cad. No:40-42 Çanakkale

Telefon

:

0850 226 0 444

Faks

:

0286 217 0545

E-posta Adresi

:

[email protected]

  1. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Adı Soyadı / Ünvanı

:

"şipariş anında doldurulacaktır"

Teslimat Adresi

:

"şipariş anında doldurulacaktır"

Telefon

:

"şipariş anında doldurulacaktır"

E-posta

:

"şipariş anında doldurulacaktır"

  1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ

İşbu kısımda sözleşme konusu ürün ya da ürünlerin temel özellikleri açıklanmaktadır.

Açıklama

Adet

KDV Dahil Tutar

Toplam Tutar

[URUNLER_DIZI] 

"şipariş anında doldurulacaktır"

[/URUNLER_DIZI] 

Kargo Bedeli

"şipariş anında doldurulacaktır"

Ödeme Şekli

"şipariş anında doldurulacaktır"

Ödenecek Toplam Tutar (KDV Dahil)

"şipariş anında doldurulacaktır"

4 - Cayma Hakkı ve Nasıl Kullanılacağı
4.1 - Mesafeli sözleşmelerde tüketici, 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak [email protected] elektronik posta edresine veya sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir.
4.2 - Cayma hakkı süresi, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar. Bu hakkın kullanılması halinde, teslim edilen ürünün ve fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı iade edilmez ise; satıcı, KDV ve varsa sair yasal yükümlülükleri, tüketiciye iade edilecek bedelden tahsil edecektir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli satıcı tarafından karşılanır.
4.3 - Tüketicinin cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketiciyi borca sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür.
Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkansızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değeri veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalar değer azalması sayılmaz ancak ayakkabı, terlik,sandalet, çizme ve bot gibi ürünlerde kullanılmış emtia durumuna düşen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
4.4 - Tüketici aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz;
a. Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
b. Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
c. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar için cayma hakkı kullanılmaz.
4.5 - Tüketiciye, borcunun tamamen veya kısmen ifası için, satıcı veya onunla işbirliği içinde olan bir üçüncü kişi tarafından kredi verildiği takdirde, Tüketicinin cayma hakkını kullanması durumunda kredi sözleşmesi de herhangi bir tazminat veya cezai şart ödeme yükümlülüğü söz konusu olmaksızın sona erer. Ancak bunun için cayma bildiriminin kredi verene de yazılı olarak iletilmesi gerekir. Tarafların karşılıklı iade yükümlülükleri saklıdır. Tüketicinin yazılı bildirimi yapmaması nedeniyle kredi sağlayan tarafından satıcıya ödeme yapılırsa; tüketici, satıcıya ödediği bedel dışında faiz, gecikme zararı vb isim altında hiçbir talepte bulunamaz.
4.6 - Sözleşme gereğince satıcının bedel iadesi yapacağı durumlarda, iadenin yapılacağı banka hesabı, ürün bedelinin ödendiği hesaptır. Bu hesabın kapatılmış/değiştirilmiş ve/veya herhangi bir sebeple işlemez olması nedeniyle satıcının bedel iadesini gerçekleştirememesi durumunda, tüketici, satıcıya bizzat yazılı olarak başvurarak parayı teslim almak zorundadır.

5 - Uzaktan İletişim Aracının Kullanım Bedelinin Olağan Ücret Tarifesi Üzerinden Hesaplanmadığı Durumlarda, Bu İletişim Aracının Kullanılması Nedeniyle Tüketicilere Yüklenen İlave Maliyet
Tüketicilere yüklenen ilave maliyet yoktur.

6 - Mal veya Hizmete İlişkin Fiyat Dahil Taahhütlerin Geçerlilik Süresi
1 gündür.

7 - Şikayet ve İtirazlara İlişkin Yasal Bilgilendirme
Tüketiciler şikayet ve itiraz başvurularını, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilecektir.

8 - Süreye İlişkin Yasal Bilgilendirme
Sözleşme konusunu, sürekli veya dönemsel olarak ifa edilen bir mal veya hizmet edimi oluşturmamaktadır. Ani edimli bir satış söz konusu olup sözleşmede süre yoktur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.