sadsad x
asdasd
İptal, İade ve Değişim

ÜRÜN İADE İŞLEMLERİ

Bildirimi lütfen 0850 226 0 444 Müşteri Hizmetleri arayarak veya siparis@ayakkabionline.com adresine mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz.
Cayma hakkınızı ürünlerin size teslim edilme tarihinden 14 takvim günü içinde kullanabilirsiniz.
Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI 'ya teslim edilen satın alınan ürünün orijinal faturasının arka yüzünde yer alan iade/değişim formunun doldurulması gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmezse 4077 sayılı ''Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'' gereğince iade/değişim kabul edilemez. Ayrıca, iade edilmesi gereken ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak firmamıza MNG KARGO aracılığı ile teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. (Parlatıcı ayakkabı süngeri, Ayakkabı boyası, Ayakkabı temizlik ürünleri vs.)

Tüzel kişilik adına verilen siparişlerin iade ve değişim durumlarında iade fatura düzenlenmesi gerekmektedir. İade faturası tarafımıza iletilmeyen değişim ve iade talepleri mali nedenlerle gerçekleştirilemeyecektir.

Ürün iadelerinizi ürünlerin orijinal faturasının olmaması, MNG KARGO  dışında başka bir kargo firması ile gönderilmesi, ürün kutusunun bantlanması, ürünün kullanılması ve zarar görmesi durumunda ürünün yeniden satışa sunulması engelleneceğinden iadeniz kabul EDİLMEYECEKTİR. Kabul edilmeyen ürünlerin kargo masrafları KDV dahil GÖNDERİCİYE aittir.

Üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay (30 gün) içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatılmaktadır. Ürünün firma tarafından inceleme süresi 30 iş günüdür. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli kargo ücreti için ödediğiniz ücretler düşürülerek kredi kartınıza iade edilmektedir. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte "Alıcı Ödemeli" olarak tarafınıza geri gönderilmektedir. 


ÜRÜN DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Değişim işlemleri için lütfen  0 850 226 0 444 Müşteri Hizmetleri’ni arayarak stok kontrolü yaptırınız.

Ürün değişimlerinizi ürünün size teslim tarihinden 30 takvim günü içinde, ürünlerin orijinal faturası, orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak MNG KARGO aracılığı ile firmamıza teslim edilmesi gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan kargolarınız neticesinde müşterilerimiz aranarak bilgi verilmekte olup, talep ettiğiniz değişim ürününüzün çıkışı stok mevcudiyetine göre 1-2 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin değişimi kabul edilmemektedir. (Parlatıcı ayakkabı süngeri, Ayakkabı boyası, Ayakkabı temizlik ürünleri vs.)

Her türlü iade/değişim işlemlerinizde geri gönderimlerinizin yanlış adrese ve/veya farklı kargo firması ile gönderimini engellemek adına, ürününüz ile birlikte gönderilen faturanın sağ üst köşesinde yer alan adresimize SADECE MNG KARGO ile OTTO SOLMAZ AYAKKABI Troya Caddesi Barbaros Mahallesi No:40-42 Çanakkale adına ücretsiz gönderebilirsiniz.


Fatura sahibinin 2.kez değişim/iade gönderimleri müşteriye aittir. Firmamıza 2.kez gönderimlerinde kargo üçreti müşteri tarafından ödenmedikçe gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.